Bir yanda hayır hasenat öte yanda!

AVM’ler ve marketler mahalle bakkallarını azaltmış olsa da kenar mahallelerde ve köylerde bakkal amcalar komşulara hâlâ hizmet vermeye devam ediyorlar.  Bakkal amca mahallenin yerlisi olduğu için komşuları tanır...

AVM’ler ve marketler mahalle bakkallarını azaltmış olsa da kenar mahallelerde ve köylerde bakkal amcalar komşulara hâlâ hizmet vermeye devam ediyorlar. 

Bakkal amca mahallenin yerlisi olduğu için komşuları tanır bilir ve marketler gibi peşin para ya da banka kartı aramazlar. Fakir komşu bir ekmek alır, 250gr. peynir alır deftere yazdırır. Bakkal amca hayır diyemez. 

Veresiye fukara için bir çıkış yoludur ama bakkal amcaların en büyük dertlerinden biri de veresiye defterindekileri tahsil etme zorluğudur. Kötü niyetliler bir tarafa fukara borcunu kapatmakta zorlanır.

*** 

TRT 1’de yayınlanan Payitaht dizisinin Ramazan ayı içindeki bir bölümünde ecdadın b

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güçlendirilmiş parlamenter sistem ya da havanda su dövmek! 19 Ocak 2021 | 170 Okunma Şiddetle kınıyorum 17 Ocak 2021 | 1.992 Okunma Öfke ile bakan gözden faydalanmak! 12 Ocak 2021 | 276 Okunma Taşı gediğine koymak! 10 Ocak 2021 | 297 Okunma Rektör atamaları! 05 Ocak 2021 | 2.722 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar