Baykal’ın fitnesine dikkat

CHP’nin sabık ve sakıt genel başkanı Baykal bir TV programında kendi taraftarlarının da tepkisini çeken bir cümle sarf etmiş. “Referandumda hayır oyu veren %49’un cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül...

CHP’nin sabık ve sakıt genel başkanı Baykal bir TV programında kendi taraftarlarının da tepkisini çeken bir cümle sarf etmiş.

Referandumda hayır oyu veren %49’un cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül olabilir” demiş.

2007 yılında Gül’ün adaylığına da muhalefeteden aynı şahsın bu söylemi aslında AK Parti’yi içerden bölmeyi hedefleyen hinlikten başka bir şey değildir.

Bu söylem tanıdık bir fitneni fitilini ateşleme hamlesidir.

***

Aynı Baykal benzer bir fitneyi 2007 yılında da denemiş ve başarılı olmuştur maalesef.

2007 yılında Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığına şiddetle muhalefet eden, 367 garabetine sarılan ve meclisi kilitleyerek cumhurbaşkanlığı seçimini imkânsız hale getirenBaykal, alternatif olarak teklif edilmesi halinde AK Partili bir başbakan yardımcısını (ismi malum) destekleyecekleri açıklaması yaparak parti içinde Erdoğan karşıtı bir hareketin fitilini ateşlemeyi denemiştir.

Parti bu fitneden uzak durmuş ama maalesef o başbakan yardımcısı bu fitnenin kurbanı olmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeler terör örgütüne teslim edilemez! 20 Ağustos 2019 | 39 Okunma Ebeveynler ve çocuklar aynı dünyada yaşamıyor! 18 Ağustos 2019 | 130 Okunma Cemaatler denetlenmeli-2 13 Ağustos 2019 | 391 Okunma Cemaatler ve tarikatlar denetlenmeli! 11 Ağustos 2019 | 260 Okunma ABD dost da değildir ortak da! 06 Ağustos 2019 | 141 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar