Baroların sicili temiz mi?!

Çoklu baro adıyla simgeleşen kanun teklifi görüşülüyor. Barolar karşı çıkıyor. Barolar derken aslında üç büyük baro demek gerekiyor İstanbul, Ankara ve İzmir. Diğer baroların...

Çoklu baro adıyla simgeleşen kanun teklifi görüşülüyor. Barolar karşı çıkıyor. Barolar derken aslında üç büyük baro demek gerekiyor İstanbul, Ankara ve İzmir. Diğer baroların tamamı hem bu üç baroya denk bir gücü sahip değiller hem de yeni düzenlemeden sadece bu üç baro etkileniyor.

Özellikle de İstanbul barosu, baroların motor gücünü oluşturuyor.

Sadece barolarda değil her alanda, siyasi partilerde bile İstanbul önemlidir. İstanbul delegelerinin desteklediği taraf daima kazanır. İstanbul her zaman güçlüdür.

Ankara Türkiye’nin siyasi başkentidir, fiili başkent her daim İstanbul’dur.

Görünen o ki, Cumhur İttifakı çoklu baro teklifini meclisten geçirecek. Muhalefet ise AYM’ye hatta AİHM’e götüreceklerini söylüyorlar.

Bunlar işin hukuk/teknik ayağını oluşturuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul Sözleşmesi tüm kötülüklerin anası mı? 04 Ağustos 2020 | 444 Okunma Namazda gözü olmayanın ezanda kulağı olmaz! 02 Ağustos 2020 | 269 Okunma İçimizdekilere ne oluyor?! 28 Temmuz 2020 | 175 Okunma Ayasofya açılınca dâvâ bitti mi? 26 Temmuz 2020 | 351 Okunma FETÖ, İslam düşmanlığına bahane olmasın! 21 Temmuz 2020 | 2.549 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum