Amirallerin bildirisi iç tehdittir!

Anayasa ile ifade özgürlüğünü garanti altına almış bir ülke olan Türkiye'de herkes düşüncesini ifade etme hakkına sahiptir. Özellikle de alanlarında uzmanlaşmış şahsiyetlerin...

Anayasa ile ifade özgürlüğünü garanti altına almış bir ülke olan Türkiye'de herkes düşüncesini ifade etme hakkına sahiptir. Özellikle de alanlarında uzmanlaşmış şahsiyetlerin düşünceleri hem toplumu hem yönetimi uyarma hususunda önemli misyon ifa edebilir.

Bu bağlamda görüşlerine katılmasak da emekli amirallerin düşüncelerini ifade etmeleri de demokratik bir hak olarak görülmelidir.

Ancak amiraller düşüncelerini ifade ederken üstenci, buyurgan ve kibirli bir dil kullanır ve düşüncelerini muhtıraları hatırlatır biçimde gece yarısı yayınlar ve de, düşüncelerine itibar edilmezse, ''Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir'' şeklinde açıkça tehdit savururlarsa; bu yöntem ifade hürriyetinden çok demokrasiyi tehdit eden muhtıra özelliği taşır ki işte o zaman demokratik kurumlar harekete geçer. Geçmiştir de.

104 amiralin bildirisi bu şekliyle antidemokratik bir

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sokağa inme vaktidir! 13 Nisan 2021 | 314 Okunma Vesayeti bitiren sisteme itiraz ediyorlar! 11 Nisan 2021 | 265 Okunma Amirallerin bildirisi iç tehdittir! 06 Nisan 2021 | 121 Okunma Yürütmenin emrindeki yargının yaptığına bakın! 04 Nisan 2021 | 454 Okunma Muhalefet havanda su döverken 30 Mart 2021 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar