Amaç Türkiye'yi frenlemektir!

Mısır, ipleri emperyalistlerin elinde olan darbeci bir kukla tarafından yönetilmektedir. Mısır yönetimi iç politikada olduğu gibi dış politikada da emperyalistlerin emellerine hizmet etmektedir.Libya konusundaki tavrı da aynı...

Mısır, ipleri emperyalistlerin elinde olan darbeci bir kukla tarafından yönetilmektedir.

Mısır yönetimi iç politikada olduğu gibi dış politikada da emperyalistlerin emellerine hizmet etmektedir.

Libya konusundaki tavrı da aynı minvaldedir. Mısırın darbeci yönetimi BM’nin tanıdığı başkent Trablus’daki meşru Milli Mutabakat Hükümetini değil âsi general Hafter’in yanında saf tutmaktadır.

Libya sorununu çözüme kavuşturacak toplantıya birkaç gün kala 4 Nisan 2019’da Trablus’a saldırarak barış konferansını sabote eden Hafter, meşru hükümetin yaptığı güvenlik işbirliği anlaşması sonunda Türkiye’den aldığı destek ile işgal ettiği batı şehirlerinden büyük bir hezimet sonucu çekilmişti.

Hafter güçleri çekildikten sonra Terhune şehrinde toplu mezarlar ortaya çıkmış ve Hafter’in aynı zamanda bir savaş suçlusu olduğu ispat edilmişti.

Sadece Terhune de değil hâkim olduğu doğu kesiminde de yüzbinleri mağdur eden H

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslami camianın en muteber şahsiyetlerinden biriydi! 21 Şubat 2021 | 817 Okunma CHP'nin İnce sorunu! 16 Şubat 2021 | 462 Okunma Sevgililer Gününü kutlamamak boşanma sebebi sayılabilirmiş! 14 Şubat 2021 | 467 Okunma Zulmen idam edilen İskilipli Atıf Hoca! 09 Şubat 2021 | 2.182 Okunma Tamamı elde edilemeyenin tamamı terkedilmez! 07 Şubat 2021 | 227 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar