ABD'ye de Rusya'ya da güvenilmez!

Amerika Türkiye'nin milli politikalarından rahatsızlığını gizlemiyor. O derece ki, hasım ülkelere uygulanan CAATSA yasası bağlamında Türkiye aleyhinde yaptırım kararları alıyor ve bedeli ödenmiş...

Amerika Türkiye'nin milli politikalarından rahatsızlığını gizlemiyor. O derece ki, hasım ülkelere uygulanan CAATSA yasası bağlamında Türkiye aleyhinde yaptırım kararları alıyor ve bedeli ödenmiş uçaklara bile el koyuyor. Amerika resmen Türkiye'yi düşman ülke olarak görüyor.

Kanlı darbe girişimcilerini korumanın yanı sıra güneyimizde terör örgütünü açıkça destekliyor ve onu meşrulaştırmaya çalışıyor.

S 400'ler konusunda ve Rusya'dan daha fazla silah alımı hususunda ABD resmen Türkiye'yi tehdit edercesine açıklamalar yapıyor; Türkiye de bu hususta kararı kendisinin vereceği cevabıyla milli politikalara devam edeceğini duyuruyor.

Tüm bunlara rağmen devlet aklı devreye giriyor ve iki ülke arasındaki ortak çıkarları koruma refleksiyle hareket edilerek köprüler tamamen atılmıyor ilişkiler devam ediyor.

Zor bir denklem.

Başkan Erdoğan 'Daha adil bir dünya mümkün' kitabınd

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD'ye de Rusya'ya da güvenilmez! 28 Eylül 2021 | 246 Okunma Makamı değişince düşüncesi değişenler 26 Eylül 2021 | 1.658 Okunma Kürt sorunu nedir Kemal Bey? 21 Eylül 2021 | 569 Okunma Hangi Diyanet İşleri Başkanı siyaset yapmıştır?! 19 Eylül 2021 | 854 Okunma Dürüst ol Ahmet Hakan! 16 Eylül 2021 | 1.358 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar