AB’de yolun sonu!

Çifte standardın ayan beyan sırıttığı bir ülke var karşımızda! Erdoğandüşmanlığını diline pelesenk etmiş Abdullatif Şener’e TBB başkanıMetin...

Çifte standardın ayan beyan sırıttığı bir ülke var karşımızda!

Erdoğandüşmanlığını diline pelesenk etmiş Abdullatif Şener’e TBB başkanıMetin Feyizoğlu’na ve HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk'ün "hayır"  kampanyası yürütmesine izin veren; diplomatik dokunulmazlığı bulunan Dışişleri Bakanının iniş iznini iptal eden, bir hanım bakanın kendi konsolosluğuna girmesine mani olan Hollanda var karşımızda.

Hadi diyelim ki bu Hollandalının faşizan tavrı, peki neden hiçbir batı ülkesi bu faşizan tavrı bir cümleyle olsun kınamadı.

Sustu, yapılan onayladı!

İşte batının bittiği nokta burasıdır.

***

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa'yı Avrupa yapan değerler artık ortadan tamamen kalkmıştır, ayaklar altına alınmıştır, çiğnenmiştir. Hollanda'da bugün bu ortaya çıkmıştır ama hiçbir Avrupa ülkesi de Hollanda'nın bu eşkıya tarzı yaklaşımını kınamamıştır, eleştirmemiştir, adeta örtülü bir şekilde destek vermektedir. O nedenle artık Avrupa sona doğru yaklaşmaktadır. Avrupa rüyası artık bitmiştir" derken yerden göğe kadar haklıdır.

***

Bunlar Hollanda faşizmi sonrası söylenmiş sözler ama fotoğrafın tamamını okuyan bir tespit.

Çünkü mesele Hollanda değil. Hollanda, Avusturya, Danimarka, Belçika dahil çoğu batı ülkesi Almanya’nın yörüngesinde dönüp duran ülkelerdir. Bir bakıma AB’nin lideri de Almanya’dır.

Güçlü Türkiyetarafından ticaret ve nüfuz alanının daraltılacağı endişesi taşıyan Almanya, bakanlarımız Bozdağ ve Tüfekçi’nin programlarına engel olarak yörüngesindekilere yeşil ışık yaktı, onlar da harekete geçti.

Yani tavır Hollanda tavrı değil Almanya/AB tavrıdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anlamayana davul zurna az! 31 Mayıs 2020 | 2 Okunma AK Parti'nin içinden çıkan muhalifler! 26 Mayıs 2020 | 1.124 Okunma İstanbul Sözleşmesi ve zina meselesi 24 Mayıs 2020 | 1.032 Okunma Yılbaşında sabahlayıp Kadir Gecesi'nde uyuyan ümmet! 19 Mayıs 2020 | 1.904 Okunma Memleket masası ve ittifaklar 17 Mayıs 2020 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar