Yabancı çalışanlara verilmesi gereken en düşük ücret

Türkiye'nin son yıllarda artan küresel piyasalardaki rekabet gücü ve ülkemize yapılan büyük yatırımlarla birlikte, çalışmak için gelen yabancı sayısı ve çalışma izni ...

Türkiye'nin son yıllarda artan küresel piyasalardaki rekabet gücü ve ülkemize yapılan büyük yatırımlarla birlikte, çalışmak için gelen yabancı sayısı ve çalışma izni başvurularında da önemli artışları beraberinde getirmiştir.

Yabancıların çalışma izni alma süreçlerine katı kuralların esnetilmesi, göç politikalarının düzenlenmesi, nitelikli yabancı işgücü istihdamının desteklenmesi amacıyla yapılan düzenlemeler çerçevesinde 2016 yılından beri yabancıların çalışma izni başvurularında 6735 Sayılı Kanun hükümlerine göre işlem yapılması öngörülmüştür.

Yabancıların Türkiye'de çalışabilmeleri için gerekli çalışma izni başvurusu, yurt içi ve yurtdışı başvurusu olmak üzere iki türlüdür. Yurtiçinden başvuru doğrudan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yapılırken, yurt dışında yabancının vatandaşı olduğu veya yasal olarak bulunduğu ülkedeki Türkiye Cumhuriyeti büyükelçilikleri veya başkonsolosluklarına yapılmaktadır.

Çalışma izni verilmesi için aranan şartl

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SGK–vergi borçları kaç taksitle ödenebilecek? 07 Şubat 2023 | 33 Okunma Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor 03 Şubat 2023 | 153 Okunma EYT'de beklenen müjde geldi 31 Ocak 2023 | 530 Okunma SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 486 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 53 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar