Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma gelecek mi?

Bir süredir basında da vergi barışına ilişkin haberler yazılmaya ve konuşulmaya başladı. Zaman zaman bu köşeden bizim de okur taleplerini ve beklentilerini aktardığımız konulardan birisi olan vergi ve sosyal güvenlik barışı...

Bir süredir basında da vergi barışına ilişkin haberler yazılmaya ve konuşulmaya başladı. Zaman zaman bu köşeden bizim de okur taleplerini ve beklentilerini aktardığımız konulardan birisi olan vergi ve sosyal güvenlik barışı ekonomi açısından büyük önem taşıyor.

Hem iş insanları ve STK’ları, hem de ekonomi yazarları kapsamlı bir vergi barışının gerekliliğinden bahsediyor.

Esasen tüm ülkeleri ciddi şekilde etkileyen COVID-19 sebebiyle yaşanan ekonomik zorluk döneminin piyasalara ve işletmelere etkilerini azaltmak amacıyla uzun bir süredir iş dünyasından bu yönde talepler geliyor.

Gerçekten de COVID-19 pandemisi, Rus uçağının düşürülmesi krizi, 15 Temmuz hain darbe girişimi, Rahip Brunson krizi, TL’ye saldırı ve kur manipülasyonu gibi nedenlerle ekonomide finansman dengesi bozulan ve ekonomik zorluk yaşayan işletmelerin tahsilat ve satış kabiliyetlerinin düştüğü görülmektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SGK ve Vergi Barışı ekonomiye nefes aldırır mı? 16 Ekim 2020 | 429 Okunma Belirli süreli sözleşme ile çalışan işçi kıdem tazminatı alır mı? 14 Ekim 2020 | 81 Okunma Evde bakım aylığından yararlanma şartları? 09 Ekim 2020 | 241 Okunma İşveren işçi ücretini düşürebilir mi? 06 Ekim 2020 | 86 Okunma Yeni ekonomi programında istihdam ve teşvikler 02 Ekim 2020 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar