Vergi barışı gelecek mi?

Bir süredir bizlere de yansıyan konulardan birisi olan vergi ve sosyal güvenlik barışında yoğun bir talep olduğunu söyleyebiliriz.Zaman zaman basında da takip ettiğimiz üzere hem iş insanları ve STK’ları, hem de...

Bir süredir bizlere de yansıyan konulardan birisi olan vergi ve sosyal güvenlik barışında yoğun bir talep olduğunu söyleyebiliriz.

Zaman zaman basında da takip ettiğimiz üzere hem iş insanları ve STK’ları, hem de ekonomi yazarları kapsamlı bir vergi barışının gerekliliğinden bahsediyor.

Özellikle son yıllarda koronavirüsü pandemisi, Rusya Uçak Krizi, 15 Temmuz Hain darbe Girişimi, Rahip Brunson krizi gibi nedenlere bağlı olarak ekonomide yaşanan olumsuzlukların da iş insanlarını, şirketleri ve tüm vatandaşlarımızı olumsuz etkilediğini görmekteyiz.

Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak daha önce yaptığı açıklamalarda, vergi affıyla ilgili çıkan haberlerin gerçekleri yansıtmadığını vergi affı yapılmayacağını, yapılandırmalar ve sıkıntıda olanlara destek verileceğini fakat vergi affının gündemde olmadığını söylemişti.

VERGİ VE SGK AFLARI

Ak Parti döneminde bugüne kadar çok sayıda vergi SGK prim affı ve yapılandırması ile ilgi

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erteleme mi gelmeli, yoksa iptal mi? 07 Ağustos 2020 | 109 Okunma Apartman Ve sitelere KDV indirimi şart 04 Ağustos 2020 | 118 Okunma Sigortasız işçi çalıştıranlara para cezası var! 31 Temmuz 2020 | 38 Okunma Bu kodlara dikkat! SGK çalışmalarınız iptal olabilir? 28 Temmuz 2020 | 157 Okunma Dikkat, bu süreyi kaçırana ceza var! 24 Temmuz 2020 | 139 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar