Uzaktan çalışmada püf noktaları

Star Gazetesi Yazarı Resul Kurt'un bugünkü (09.12.2022)''Uzaktan çalışmada püf noktaları'' başlıklı yazısı.

Küreselleşen dünyada, değişen ve gelişen sosyal ve ekonomik koşullar ile teknolojik gelişme ve yenilikler, sosyo-ekonomik yaşamı ve çalışma hayatını büyük ölçüde etkilemektedir.

Endüstri toplumlarında teknolojide ve üretim sistemlerinde meydana gelen değişmeler, uluslararası rekabet, artan işsizlik gibi nedenlerle tüm dünyada çalışma sürelerinin esnekleştirilmesi eğilimi artmaktadır

İşçi ve İşverenler iş sözleşmesini, çalışma biçimleri bakımından tam süreli veya kısmî süreli yahut deneme süreli ya da diğer türde oluşturulabilir. Esnek çalışmaya imkan tanıyan sözleşmeler kısmi süreli, çağrı üzerine çalışma ve uzaktan çalışma iş sözleşmesi olarak sayılabilir.

Uzaktan çalışma; işçinin, işveren tarafından oluşturulan iş organizasyonu kapsamında iş görme edimini evinde ya da teknolojik iletişim araçları ile iş yeri dışında yerine getirmesi esasına dayalı ve yazılı olarak kurulan iş ilişkisidir.

iş sözleşmesinde; işin tanımı,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
EYT'de beklenen müjde geldi 31 Ocak 2023 | 488 Okunma SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 474 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 52 Okunma Yeni yılda SGK emzirme ödeneği ne kadar oldu? 17 Ocak 2023 | 74 Okunma Memur ve emekliye zam, kıdem tazminatı tavanına artış 13 Ocak 2023 | 669 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar