Sosyal Medyaya “Dijital Hizmet Vergisi”

Bir süredir bizimde yazılarımızda yer verdiğimiz Dijital Hizmet Vergisine ilişkin 7194 sayılı Torba Kanun geçtiğimiz hafta sonu Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

 Özellikle yurtdışında dahi büyük tartışmalara yol açan Dijital Hizmet Vergisi bu Torba Kanun ile birlikte mevzuata girmiş oldu. Dijital Hizmet Vergisi dijital ortamda sunulan her türlü reklam hizmetlerinden elde edilen gelirler, dijital hizmet sağlayıcısı tarafından sunulan reklam kontrol ve performans ölçüm hizmetleri ile kullanıcılarla ilgili veri iletimi ve yönetimi gibi hizmetler ve reklamın sunulmasına ilişkin teknik hizmetlerden elde edilen gelirler, söz konusu Dijital Hizmet Vergisinin kapsamını oluşturmaktadır. 

Türkiye’de sunulan aşağıdaki hizmetlerden elde edilen hasılat, dijital hizmet vergisine tabidir: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İş kanununda kıdem tazminatına hak kazanma şartları 19 Ocak 2021 | 67 Okunma Asgari geçim indirimiyle maaşlar ne kadar artacak? 15 Ocak 2021 | 110 Okunma Kıdem tazminatı ne kadar arttı? 12 Ocak 2021 | 128 Okunma Kısa çalışma ödeneği arttı 08 Ocak 2021 | 66 Okunma Fesih nedeninin yazılı bildirimi neden önemli 05 Ocak 2021 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar