SGK ve Vergi Barışı ekonomiye nefes aldırır mı?

Bu yılın başlarında Nisan ayı gibi geleceği konuşulan vergi barışı aradan geçen zamana rağmen bugüne kadar gerçekleşmedi.Halen kamuoyunda en çok tartışılan, konuşulan konudur desek...

Bu yılın başlarında Nisan ayı gibi geleceği konuşulan vergi barışı aradan geçen zamana rağmen bugüne kadar gerçekleşmedi.

Halen kamuoyunda en çok tartışılan, konuşulan konudur desek abartmış olmayız.

Esasen tüm dünyayı ciddi şekilde etkileyen COVID-19 sebebiyle yaşanan ekonomik zorlukların piyasalara ve işletmelere olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla uzun bir süredir iş dünyasından kapsamlı bir vergi barışı talebi geliyor.

Özellikle vergi barışı konusunda kararın Ekim ayı sonuçlarının görülmesinden sonra verileceği Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız tarafından dile getirildi.

Öte yandan 2021-2023 yıllarına ilişkin merkezi yönetim bütçesi toplam gelir ve gider tahminleriyle hedef, açık, borçlanma durumunu içeren Orta Vadeli Mali Plan (OVMP)döneminde vergi affına gidilmeyeceği resmi gazetede yayınlandı.

Bu düzenleme ile iş dünyasının uzun süredir dile getirdiği vergi barışında umutlar da suya düşmüş oldu, tartışmalar ise devam ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergi barışı, matrah artırımı ve kasa affı 23 Ekim 2020 | 186 Okunma Torba kanunla teşvik, vergi-SGK affı ve ekonomiye ince ayar geliyor 20 Ekim 2020 | 775 Okunma SGK ve Vergi Barışı ekonomiye nefes aldırır mı? 16 Ekim 2020 | 433 Okunma Belirli süreli sözleşme ile çalışan işçi kıdem tazminatı alır mı? 14 Ekim 2020 | 82 Okunma Evde bakım aylığından yararlanma şartları? 09 Ekim 2020 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar