Sahipsiz köpekler sokakta mı yaşasın?

Bir süredir sokak hayvanları konusunda adeta akıl tutulması yaşıyoruz. Enteresan bir şekilde sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar gündemde başköşeye yerleşti. Toplumda sokakta yaşasın diyenlerle, hayvan...

Bir süredir sokak hayvanları konusunda adeta akıl tutulması yaşıyoruz.

Enteresan bir şekilde sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar gündemde başköşeye yerleşti. Toplumda sokakta yaşasın diyenlerle, hayvan barınaklarında yaşasın diyenler olduğu gibi uyutulsun diyenler de olunca gerilim arttı.

Esasen bu konuda toplumsal hassasiyetin fitilini ateşleyen Ramazan Bingöl ''Bir çocuğumuzun daha zarar görmesine tahammülümüz kalmadı!'' diyerek konuya bakışını dile getirdi.

Ramazan Bingöl diyor ki; ''Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı Anayasa'mızın 56'ıncı maddesinde yer alıyor ve devam ediyor:

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir.

Türkiye'de sahipsiz başıboş köpek popülasyonu önlenemez bir şekilde katlanarak artıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İş güvencesinde 30 işçi şartı var 30 Eylül 2022 | 49 Okunma Sigortalının yetim çocuklarına ölüm aylığı bağlanması 27 Eylül 2022 | 90 Okunma Çalışma belgesi vermeyen işverene ceza var 23 Eylül 2022 | 115 Okunma Vefat eden sigortalının eş ve çocuklarına aylık bağlanmasında şartlar 20 Eylül 2022 | 524 Okunma EYT geliyor, prim günü görünmeyenler ne yapsın? 16 Eylül 2022 | 291 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar