Sahipsiz köpekler sokakta mı yaşasın?

Bir süredir sokak hayvanları konusunda adeta akıl tutulması yaşıyoruz. Enteresan bir şekilde sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar gündemde başköşeye yerleşti. Toplumda sokakta yaşasın diyenlerle, hayvan...

Bir süredir sokak hayvanları konusunda adeta akıl tutulması yaşıyoruz.

Enteresan bir şekilde sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar gündemde başköşeye yerleşti. Toplumda sokakta yaşasın diyenlerle, hayvan barınaklarında yaşasın diyenler olduğu gibi uyutulsun diyenler de olunca gerilim arttı.

Esasen bu konuda toplumsal hassasiyetin fitilini ateşleyen Ramazan Bingöl ''Bir çocuğumuzun daha zarar görmesine tahammülümüz kalmadı!'' diyerek konuya bakışını dile getirdi.

Ramazan Bingöl diyor ki; ''Herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı Anayasa'mızın 56'ıncı maddesinde yer alıyor ve devam ediyor:

Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir.

Türkiye'de sahipsiz başıboş köpek popülasyonu önlenemez bir şekilde katlanarak artıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SGK–vergi borçları kaç taksitle ödenebilecek? 07 Şubat 2023 | 81 Okunma Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor 03 Şubat 2023 | 153 Okunma EYT'de beklenen müjde geldi 31 Ocak 2023 | 530 Okunma SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 486 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 53 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar