İyilikte Beyazay

Geçtiğimiz günlerde, engelli haklarıyla ilgili çalışmalarından dolayı kamuoyunun yakından tanıdığı TBMM 22. Ve 23. dönem İstanbul milletvekili Lokman Ayva'yı Genel Başkanı olduğu Türkiye...

Geçtiğimiz günlerde, engelli haklarıyla ilgili çalışmalarından dolayı kamuoyunun yakından tanıdığı TBMM 22. Ve 23. dönem İstanbul milletvekili Lokman Ayva'yı Genel Başkanı olduğu Türkiye Beyazay Derneği'nde ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldım, istişarelerde bulunduk.

Gerçekten çok etkileyici faaliyetleri ve özellikle görme engelliler için yaptıkları olağan üstü çalışmaları ve çabalarından dolayı tebrik etmek istiyorum.

Beyaz Ay Nedir?

Beyaz renklerin birleşimi olarak kabul edildiğinden iyilikte, güzellikte ve doğrulukta insanların bir araya gelmesi. Ay ise hem kendi medeniyetimizin sembolü, hem de misyon olarak ışığı kendinden olmayan, başka bir kaynaktan aldığı ışığı yansıtarak aydınlığa ihtiyacı olanların karanlıklarını aydınlatıyor. Beyazay da bir kuruluş olarak ihtiyacı olan ile imkanı olanlar arasında bir aracıdır. Tek cümle ile ''Cehaletten, sıkıntılardan müteşekkil karanlıklara doğan bir hilaldir.'' 30 yaşındadır.

Beyazay ke

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 49 Okunma Yeni yılda SGK emzirme ödeneği ne kadar oldu? 17 Ocak 2023 | 70 Okunma Memur ve emekliye zam, kıdem tazminatı tavanına artış 13 Ocak 2023 | 663 Okunma İşsizlik ödeneği ne kadar arttı 10 Ocak 2023 | 48 Okunma Asgari ücret, EYT ve emekli maaşları sevindirdi 06 Ocak 2023 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar