İhbar tazminatının püf noktaları!

İhbar tazminatı, işçi ve işveren arasında yaşanan anlaşmazlık konularından birisidir. İhbar tazminatı niteliği itibariyle işçi ve işverenin fesih nedeniyle doğacak sorunlarını çözme...

İhbar tazminatı, işçi ve işveren arasında yaşanan anlaşmazlık konularından birisidir. İhbar tazminatı niteliği itibariyle işçi ve işverenin fesih nedeniyle doğacak sorunlarını çözme amacı taşımaktadır. Diğer bir deyişle hem işçinin hem de işverenin iş sözleşmesinin feshinden dolayı zor durumda kalmaması için taraflara süre tanınmasına yöneliktir.

İş sözleşmesiyle işçi ve işverene karşılıklı borç ilişkisi getirilmekte; işçi ve işveren ilişkisinin sürekli olması beklenmektedir.

Ancak bazen işveren ve işçiler kimi sorunlar yaşayabilir. Çalışanın tüm iş hayatının aynı yerde ve aynı işverende geçmesi ender görülen bir durumdur. Dolayısıyla hem işçi birçok farklı yerde çalışabilmekte hem de işveren birçok farklı işçiyi çalıştırabilmektedir.

İşçi ve işveren arasında, iş sözleşmesin

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergi iadesinden kimler yararlanabilecek 21 Şubat 2019 | 34 Okunma Sürekli rapor alan işçi çıkartılabilir mi? 19 Şubat 2019 | 120 Okunma Meyve fiyatları nasıl düşer? 14 Şubat 2019 | 356 Okunma Staj sigortasıyla emeklilik var mı? 12 Şubat 2019 | 42 Okunma Prim günü dolmayan emekli olabilir mi? 07 Şubat 2019 | 243 Okunma
TÜM YAZILARI