EYT'de çözüm yolları

Geçen hafta EYT konusundaki yazımıza okurlarımız çok ilgi gösterdi.EYT'de ciddi bir toplumsal beklenti var.EYT konusunun nasıl çözüleceği henüz netleşmemiş olmakla birlikte aşağıda...

Geçen hafta EYT konusundaki yazımıza okurlarımız çok ilgi gösterdi.

EYT'de ciddi bir toplumsal beklenti var.

EYT konusunun nasıl çözüleceği henüz netleşmemiş olmakla birlikte aşağıda yazdığımız formüller masada.

EYT konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız kıymetli hocam Prof. Dr. Vedat Bilgin zaman zaman gelişmeleri paylaşıyor ve çözüm konusunda çalışan bir ekibi var.

EYT'lere yönelik çözüm olabilecek önerilerden birisi de yurtdışında Finlandiya, Almanya gibi bazı ülkelerde örneği olan kesintili erken emeklilik modeli.

Daha önce emekliliğine kaç yıl kalmışsa her yıl için yüzde 5 düşük maaşı kabul edenlere veya emekliliğe yaş şartından kaç yıl kalmışsa hesaplanacak bedelin peşin ödenerek hemen emeklilik modeli uygulanabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sigortasız çalışan işçi ne yapsın? 12 Ağustos 2022 | 38 Okunma Kimlik bildirmeyen işyerine ceza var 05 Ağustos 2022 | 102 Okunma EYT'de çözüm yolları 02 Ağustos 2022 | 273 Okunma Kimler EYT kapsamına giriyor? 29 Temmuz 2022 | 1.399 Okunma Çalışma iznine başvuru ve değerlendirme kriterleri 26 Temmuz 2022 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar