EYT'de çözüm yolları

Geçen hafta EYT konusundaki yazımıza okurlarımız çok ilgi gösterdi.EYT'de ciddi bir toplumsal beklenti var.EYT konusunun nasıl çözüleceği henüz netleşmemiş olmakla birlikte aşağıda...

Geçen hafta EYT konusundaki yazımıza okurlarımız çok ilgi gösterdi.

EYT'de ciddi bir toplumsal beklenti var.

EYT konusunun nasıl çözüleceği henüz netleşmemiş olmakla birlikte aşağıda yazdığımız formüller masada.

EYT konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız kıymetli hocam Prof. Dr. Vedat Bilgin zaman zaman gelişmeleri paylaşıyor ve çözüm konusunda çalışan bir ekibi var.

EYT'lere yönelik çözüm olabilecek önerilerden birisi de yurtdışında Finlandiya, Almanya gibi bazı ülkelerde örneği olan kesintili erken emeklilik modeli.

Daha önce emekliliğine kaç yıl kalmışsa her yıl için yüzde 5 düşük maaşı kabul edenlere veya emekliliğe yaş şartından kaç yıl kalmışsa hesaplanacak bedelin peşin ödenerek hemen emeklilik modeli uygulanabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergi ve SGK borçlarına yapılandırma geliyor 03 Şubat 2023 | 74 Okunma EYT'de beklenen müjde geldi 31 Ocak 2023 | 526 Okunma SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 478 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 52 Okunma Yeni yılda SGK emzirme ödeneği ne kadar oldu? 17 Ocak 2023 | 75 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar