EYT'de çözüm ne zaman?

Son zamanlarda EYT konusunda toplumsal beklentiler arttı. Gündemin ilk sıralarında EYT ve çözüm beklentisi var.EYT konusunda daha önce basında dillendirilen kesintili erken emeklilik hakkı, Almanya-Finlandiya modeli gibi farklı...

Son zamanlarda EYT konusunda toplumsal beklentiler arttı. Gündemin ilk sıralarında EYT ve çözüm beklentisi var.

EYT konusunda daha önce basında dillendirilen kesintili erken emeklilik hakkı, Almanya-Finlandiya modeli gibi farklı formüller Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr Vedat Bilgin hocamızın açıklamaları ile masadan kalktı.

Gündemde tek formül var, o da Türkiye modeli.

Bakanlık ve SGK bu konuda mutfak çalışmasını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin hocamız önceki gün özellikle ''Tek bir formül üzerinde duruyoruz; ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir'' dedi.

Dolayısıyla bütçe görüşmeleri sona erdiğinde Aralık ayında EYT ile ilgili hazırlanacak kanun tasarısının 2023 Ocak ayından itibaren TBMM tarafından ele alınması ve komisyonlarda üzerinde çalışılmasını bekliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SGK borçlanmalarında vergi avantajı var mı? 27 Ocak 2023 | 463 Okunma Yeni yılda SGK'lıların cenaze ödeneği 20 Ocak 2023 | 51 Okunma Yeni yılda SGK emzirme ödeneği ne kadar oldu? 17 Ocak 2023 | 72 Okunma Memur ve emekliye zam, kıdem tazminatı tavanına artış 13 Ocak 2023 | 664 Okunma İşsizlik ödeneği ne kadar arttı 10 Ocak 2023 | 49 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar