EYT'de çözüm ne zaman?

Son zamanlarda EYT konusunda toplumsal beklentiler arttı. Gündemin ilk sıralarında EYT ve çözüm beklentisi var.EYT konusunda daha önce basında dillendirilen kesintili erken emeklilik hakkı, Almanya-Finlandiya modeli gibi farklı...

Son zamanlarda EYT konusunda toplumsal beklentiler arttı. Gündemin ilk sıralarında EYT ve çözüm beklentisi var.

EYT konusunda daha önce basında dillendirilen kesintili erken emeklilik hakkı, Almanya-Finlandiya modeli gibi farklı formüller Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Prof. Dr Vedat Bilgin hocamızın açıklamaları ile masadan kalktı.

Gündemde tek formül var, o da Türkiye modeli.

Bakanlık ve SGK bu konuda mutfak çalışmasını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin hocamız önceki gün özellikle ''Tek bir formül üzerinde duruyoruz; ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir'' dedi.

Dolayısıyla bütçe görüşmeleri sona erdiğinde Aralık ayında EYT ile ilgili hazırlanacak kanun tasarısının 2023 Ocak ayından itibaren TBMM tarafından ele alınması ve komisyonlarda üzerinde çalışılmasını bekliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çalışma belgesi vermeyen işverene ceza var 23 Eylül 2022 | 105 Okunma Vefat eden sigortalının eş ve çocuklarına aylık bağlanmasında şartlar 20 Eylül 2022 | 511 Okunma EYT geliyor, prim günü görünmeyenler ne yapsın? 16 Eylül 2022 | 283 Okunma Sahipsiz köpekler sokakta mı yaşasın? 13 Eylül 2022 | 98 Okunma EYT'de çözüm ne zaman? 09 Eylül 2022 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar