EYT geliyor, prim günü görünmeyenler ne yapsın?

Sigortalılarımızca uzun zamandır beklenen EYT'de son dönemece girildi.TBMM 1 Ekim'de açılacak ve Bakanlık tarafından hazırlanacak tasarı da bütçe görüşmelerinin akabinde TBMM gündemine gelecek ve seçim...

Sigortalılarımızca uzun zamandır beklenen EYT'de son dönemece girildi.

TBMM 1 Ekim'de açılacak ve Bakanlık tarafından hazırlanacak tasarı da bütçe görüşmelerinin akabinde TBMM gündemine gelecek ve seçim öncesi de bir yasa çıkacak gibi görünüyor.

Esasen sigortalılar açısından başta işe giriş tarihi ve prim gün sayısını arttıracak işlemler büyük önem taşıyor. İşe giriş tarihinde hata olanlar, SGK sisteminde görünmeyen prim günleri veya EYT için gün sayısı eksik olanlara yönelik borçlanmalar yapılarak EYT'ye yönelik hazırlıklar yapılabilir.

SGK Sisteminde Görünmeyen Primler

Özellikle son 20 yıldan bu yana bilgi işlem teknolojisini en iyi kullanan kurumlardan birisidir SGK. 2000'li yıllardan önceki dönemlerde bilgisayar sistemlerinin yeterince kullanılmaması ve işlemlerin bir çoğunun manuel kağıt ortamında yeterince kontrol olmadan yapılmış olmasından dolayı bir çok çalışanın SGK günlerinde ciddi hatalar ve yanlışlar yapılmıştır.

Öyle ki, A 'nın primi B'

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çalışma belgesi vermeyen işverene ceza var 23 Eylül 2022 | 109 Okunma Vefat eden sigortalının eş ve çocuklarına aylık bağlanmasında şartlar 20 Eylül 2022 | 511 Okunma EYT geliyor, prim günü görünmeyenler ne yapsın? 16 Eylül 2022 | 285 Okunma Sahipsiz köpekler sokakta mı yaşasın? 13 Eylül 2022 | 98 Okunma EYT'de çözüm ne zaman? 09 Eylül 2022 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar