Asgari ücret ne kadar olacak?

Bir süredir çalışanların ve işverenlerin gözü kulağı asgari ücretle ilgili gelecek haberlerde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin hoca asgari ücretle ilgili kurmaylarına...

Bir süredir çalışanların ve işverenlerin gözü kulağı asgari ücretle ilgili gelecek haberlerde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin hoca asgari ücretle ilgili kurmaylarına kapsamlı bir çalışma yaptırdı. Bu süreçte işçi ve işverenin asgari ücrete ilişkin talep ve beklentilerini not aldı.

Şu an asgari ücret görüşmeleri için işçi ve işveren tarafı ile görüşmelere de başladı. İşçi cebine girecek paraya, işveren cebinden çıkacak maliyete bakıyor.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından asgari ücret görüşmeleri öncesinde yapılan ortak açıklamada, asgari ücretin insana yakışır bir yaşam düzeyini sağlayacak şekilde tespit edilmesi istendi. Asgari ücretin, sendikalar tarafından belirlenen ve savunulan ilkeler doğrultusunda karara bağlanması gerektiği vurgulandı.

Ekonomide özellikle son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağa

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ev hizmetlerinde sigortalılık ve prim ödemesi 21 Ocak 2022 | 84 Okunma 2022 yılı sosyal güvenlik parametreleri-1 18 Ocak 2022 | 63 Okunma Yabancı çalışma izinlerinde uygulanan değerlendirme kriterleri 14 Ocak 2022 | 68 Okunma Yeni Ekonomi Modeli ile cazip fırsatlar geliyor 11 Ocak 2022 | 334 Okunma İşçinin kıdem tazminatı arttı 07 Ocak 2022 | 262 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar