ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İşsizlikle mücadelede önemli bir proje: ‘İŞKUR İş Kulüpleri’

Son yıllarda oldukça başarılı projelere imza atan ve işsizlikle mücadele ve istihdam artışında önemli katkıları olan İŞKUR yeni bir proje ile işsizlikte önemli bir yöntem geliştirdi .

Resul Kurt
Resul Kurt Star Gazetesi
18 Ocak 2018 | 82

Son yıllarda oldukça başarılı projelere imza atan ve işsizlikle mücadele ve istihdam artışında önemli katkıları olan İŞKUR yeni bir proje ile işsizlikte önemli bir yöntem geliştirdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en çok önem verdiği konuların başında gelen işsizlik ve ekonomik büyüme aslında birbiriyle de yakından ilgili. Eğer ekonomik büyümeyi sağarsanız bununla aynı yönde işsizlik rakamlarında da düşüş olur ve istihdam edilenlerin sayısı artar. Aynı şekilde, istihdam artışı beraberinde işsizliği azaltmakta veya istihdam daralması beraberinde işsizlikte de artmaya sebebiyet vermektedir.

Bir yerde üretim ve istihdam varsa, aş, iş varsa, buna bağlı olarak ekonomik huzur da vardır. İşsizlik döneminde insanlar genellikle tek gelir ve geçim kaynakları olan ücretten mahrum kalırlar. Zamanla mesleki niteliklerini kaybeden işsiz, geleceğe ümit

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER