Yine zirve, yine...

Kaçıncıdır... Bu da geldi, - yine - geçiyor işte. Yapılacak açıklamalardan - yine - öğreneceğiniz o şaşmaz bilgiyi, ben şimdiden size özetleyeyim: - Faydalı bir görüşme olmuştur. İki...

Kaçıncıdır... Bu da geldi, - yine - geçiyor işte. Yapılacak açıklamalardan - yine - öğreneceğiniz o şaşmaz bilgiyi, ben şimdiden size özetleyeyim:

- Faydalı bir görüşme olmuştur. İki ülkenin dost ve müttefikliği tekrar teyit edilmiştir. İşte o kadar.

*

Bu zirve, Joe Biden için iyi bir spor... Hem de hoşça vakit. Ne olacak ki? ABD Başkanlığı’nı 1 dönem yapıp çekilecek zaten... Onun da 6 ayı gitti, geriye 3 buçuk yılı kaldı. Bir daha seçilme gibi bir derdi yok. Oh ne rahat... TIR dolusu hata yapsa bile, ödeyeceği bir fatura yok. Seçmene vereceği bir hesap da yok. Keyfe keder bir başkanlık işte. Sayfiyedeymiş gibi.

*

Türk tarafı öyle mi? Bütün muhalefet mevzilenmiş, Erdoğan’ın tökezlemesini bekliyor. “Ah bir taviz verse de tepesine çöksek” diye bekliyor. Türkiye’nin hezimete uğramasından mutlu olacaklar. Seçim malzemesi peşindeler. Eh, Joe Biden abileri de onlara elbet bir iyilik düşünüyordur. Ne de olsa o Millet İttifakı’nın bir üyesi sayılır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şartlara bağlı 24 Temmuz 2021 | 62 Okunma Birikmiş notlar 23 Temmuz 2021 | 109 Okunma Olmaz olmaz 22 Temmuz 2021 | 104 Okunma Kutup da ne? 21 Temmuz 2021 | 74 Okunma Bayramlık 20 Temmuz 2021 | 59 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar