Yeni bir rota

Meral Akşener’e ‘Millet İttifakı’nın yeni patronu’ diyebilir miyiz? Erken olsa bile diyebiliriz. Oy sayımı, burada para etmez. Sayısal değil, siyasal ağırlık rol oynuyor. Her sözüne şüpheyle...

Meral Akşener’e ‘Millet İttifakı’nın yeni patronu’ diyebilir miyiz? Erken olsa bile diyebiliriz. Oy sayımı, burada para etmez. Sayısal değil, siyasal ağırlık rol oynuyor. Her sözüne şüpheyle bakılan değil, ne söyleyeceği merak edilen siyasetçi tipi artık öne fırlıyor.

Kılıçdaroğlu’nun adaylığını sordular. Akşener ne dedi: Bence sakıncası yok / Henüz vakit erken (ve benzer cümleler). İçi boş gibi gözüküyorsa da Akşener’i biraz tanıyanlar için gülle gibi sözler bunlar. Neydi soru?

- Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yahu 1 yıl evvel, gazeteci, Meral Akşener’e mi sorardı bunu? Kılıçdaroğlu ne derse o idi. Şimdi öyle mi? Son durum şudur: Akşener’in icazeti olmadan, Kılıçdaroğlu aday maday olamaz. Zaten olacağı da yok ya.

Sırf adaylık meselesi değil. Her konuda inisiyatif gitmiştir. Kemal Bey, mesela HDP’yle ilgili, hiçbir telkin ve tavsiyede bulunamaz. Dahası: Şimdiki Akşener olsaydı, 2 yıl önceki İstanbul adayı İmamoğlu’nu bile ona kabul ettirmekte -bence- zorlanırdınız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eller yukarı 07 Mayıs 2021 | 190 Okunma Sen de yap 06 Mayıs 2021 | 595 Okunma İmkansız 05 Mayıs 2021 | 166 Okunma Zihin açıklığı 04 Mayıs 2021 | 153 Okunma Terör ve Şube 03 Mayıs 2021 | 149 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar