Yangın’a dair

“Sabotajcı dostlar” ortalığı yangına verdiler yine... Ellerinden gelen budur. Barış ve Demokrasi yolunda bu ne büyük bir adımdır. “Sabotajcı dostlar” zamanlamayı da iyi seçmişlerdir. Korona...

“Sabotajcı dostlar” ortalığı yangına verdiler yine... Ellerinden gelen budur. Barış ve Demokrasi yolunda bu ne büyük bir adımdır. “Sabotajcı dostlar” zamanlamayı da iyi seçmişlerdir. Korona vakaları yükselirken, yeni bir cephe de onlar açmıştır. Mümkün olsa, Türkiye’de tek orman hatta tek ağaç bırakmayacaklar.

*

Ne yapsınlar? Sabotajcı dostlar, dağda kaybettiler. Şehirde kaybettiler. Şimdi ormanlara yöneldiler: Ah sahipsiz ormanlar. Edebiyatta onlar ciğerlerimizdir. Nutuklarda, ‘yeşil Türkiye’ diye geçer. Turizmde ise deniz kadar, güneş kadar gözdedirler.

- Fakat sahipsiz ormanlar. Hem 83 milyon Türk’ün malı. Hem sahipsiz. “Baltalar elimizde uzun ip belimizde” G 71 noktada yangın. 171 de olabilirdi. Çünkü:

- Savunmasız ormanlar. Sürpriz yok. Caydırıcı değilsin... Saldırıya açıksın. Yangın söndürme konusunda da, teknoloji eksiğin var. Bereket, kahraman bir personelin ve yardıma koşan fedakar bir halkın var.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Paçacı haklı 10 Eylül 2021 | 123 Okunma Paçacı haklı 09 Eylül 2021 | 279 Okunma Üç nokta 08 Eylül 2021 | 295 Okunma Referans 07 Eylül 2021 | 112 Okunma Zannettim ki 06 Eylül 2021 | 292 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar