Sisteme dair

Bir taraftan sandık her şey değildir diye bağırıp da, diğer taraftan sürekli erken seçim istemek biraz tuhaf geliyor ama yine de üzerinde düşünmek lazım. Bir ülkeyi kimin yöneteceğini elbet sandık tayin...

Bir taraftan sandık her şey değildir diye bağırıp da, diğer taraftan sürekli erken seçim istemek biraz tuhaf geliyor ama yine de üzerinde düşünmek lazım. Bir ülkeyi kimin yöneteceğini elbet sandık tayin eder. Ama nasıl yöneteceğini kurallar söyler. Yasalar söyler. Bazen teamüller bile söyler... Zaten hepsine birden sistem diyoruz. Ama sistem orada dururken, üstüne bir başka sistem yamamak, çok ülkenin başına çok dertler açmıştır.

Bizde CHP sağa kaymıyor. Karıştırmayın. Başka bir yolu seçmiştir. Sağcıları partiye dolduruyor. O da bir yol. Sağa kaymak, zahmetli iş. Türlü handikapları var. Halbuki parti içinde sağ bir platform oluşturmak, yabancı futbolcu transferi gibidir. Baktın ki faydası yok, biletini keser yollarsın.

Batı’nın palyaçosu Yunanistan’a kötü bir haberimiz var: Eski dost Mısır’la başlayan yakınlaşmamız, zincirleme olarak yeni ufuklar getirecek ve bölgede estireceğimiz barış taarruzu, Türkiye’yi yepyeni bir lige taşıyacaktır.

.............

Akdeniz’in minder komiği Yunanistan’a bir kötü haberimiz daha var: Arkasında zannettiği Avrupa Birliği, arkasında falan değilim diye bağırmıyor ama “bu yüzsüzlükten bıktığını” fısıltı halinde söylemeye başlamıştır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zirve... ama 13 Haziran 2021 | 56 Okunma Ne sözlük ama 12 Haziran 2021 | 149 Okunma Gümüş madalya 11 Haziran 2021 | 193 Okunma Tuhaf bir şey 10 Haziran 2021 | 242 Okunma Avantaj 09 Haziran 2021 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar