Seçim sektörü

Bugün mitingler başlıyor. Hayırlı olsun. Bakalım bu mitingler, hükümeti erken seçim’e zorlamaya yetecek mi? Yetsin veya yetmesin. Ama bir seçim rüzgarı estireceği muhakkaktır. Dolayısıyla da bir seçim...

Bugün mitingler başlıyor. Hayırlı olsun. Bakalım bu mitingler, hükümeti erken seçim’e zorlamaya yetecek mi? Yetsin veya yetmesin. Ama bir seçim rüzgarı estireceği muhakkaktır. Dolayısıyla da bir seçim sektörü doğacaktır.

*

Seçim sektörü deyip geçmeyin. Miting meydanlarıyla beraber, şehirde oteller, lokantalar, kahvehaneler tıklım tıklım dolacaktır. Şehirlerarası otobüsler, seyyar köfteciler, simitçiler, lahmacuncular, ayrancılar neler neler.

- Allah bereket versin.

*

İşin siyaset kısmına gelince. Şunu kabul etmeliyiz ki Kemal Kılıçdaroğlu çok çalışıyor. Yoklamadığı kapı, başvurmadığı yöntem, denemediği taktik kalmadı. Şimdi de ortaklarına emrivaki yaparak, adaylığını perçinlemek istiyor. Yani, ortaklarla masaya otururken, maça 1-0 önde başlayacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gözden kaçanlar 17 Ocak 2022 | 102 Okunma Ortak dil 16 Ocak 2022 | 106 Okunma İlk defa 15 Ocak 2022 | 214 Okunma Haziranın kaçı 14 Ocak 2022 | 190 Okunma Fatih Terim 13 Ocak 2022 | 350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar