Pazar notları

Kimse anlamazlığa gelmesin. HDP’nin bulunduğu siyasi blok, İYİ Parti’nin ilkelerine uygun bir blok değil. Bahçeli, Meral Akşener’e bunu söylemek istiyor. Orada ne işin var demeye getiriyor. Efendim Bahçeli ne...

Kimse anlamazlığa gelmesin. HDP’nin bulunduğu siyasi blok, İYİ Parti’nin ilkelerine uygun bir blok değil. Bahçeli, Meral Akşener’e bunu söylemek istiyor. Orada ne işin var demeye getiriyor. Efendim Bahçeli ne karışıyor? Karışır. Her milliyetçi karışabilir. Hele Bahçeli için bir vatani görevdir bu.

Yaptığı çağrının eve dön kısmı, sanırım nezaketen söylenmiştir. Asıl mesaj: - Oradan ayrıl. Ayrıl da nereye gidersen git. İster Cumhur İttifakı’na katıl, ister bağımsız, bağlantısız müstakil bir parti ol... Ki Akşener’e esas yakışan budur.

Gerçi Akşener, HDP hakkındaki fikrini defalarca açıklamış, bu ittifaka gayet mesafeli durmuştur ama yine de fevri davranmamış, gemileri yakmamıştır... Tabii CHP de HDP ile İYİ Parti arasında bir tercih yapamamıştır. Hâlâ da yapamadı. Yapacağa da benzemiyor. Hatta HDP’ye daha meyilli gözüküyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yakışır 20 Eylül 2020 | 157 Okunma Birikmiş notlar 19 Eylül 2020 | 282 Okunma Salgın nasıl biter? 18 Eylül 2020 | 151 Okunma Yalnızlığa dair 17 Eylül 2020 | 201 Okunma Suna Kıraç 16 Eylül 2020 | 235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar