Özetli-yorum

Yeni kurulan partiler, ittifaklarda yer almayıp, tartıya - önce - tek başlarına çıkacaklar galiba. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, sanırım böyle bir yolu tercih ediyorlar. Muharrem İnce deseniz, millet ittifakının yine...

Yeni kurulan partiler, ittifaklarda yer almayıp, tartıya - önce - tek başlarına çıkacaklar galiba. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, sanırım böyle bir yolu tercih ediyorlar. Muharrem İnce deseniz, millet ittifakının yine içinde sayılır ama tek başına, yani kimseyle angajmana girmeden yürüyecek. Mustafa Sarıgül, bağımsızlığını zaten ilan etti. İkinci turu bekleyecek.

Öztürk Yılmaz? Gerçi muhalif cephede görünüyor ama sırf antierdoğancılık yapmak için parti kurmuş değil... Fatih Erbakan? Zaten babasının oğlu... Batı Kulüpçüler’le bir araya gelmez.

...........

Yeniler böyle... Eskiler ise... DSP, Ecevit’in ilkeleriyle yürüyor. Hiçbir ittifakın içinde yer almayacak. Doğu Perinçek? Aynı yerde durup istikrarlı çizgisini koruyacak. Demokrat Parti? Belki o deplasmana çıkabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kolay soru 13 Ocak 2021 | 220 Okunma Şüpheye dair 12 Ocak 2021 | 171 Okunma “Geri dönüş” 11 Ocak 2021 | 557 Okunma Özetli-yorum 10 Ocak 2021 | 307 Okunma 6 Ocak’tan kalan 09 Ocak 2021 | 212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar