Mühim bir nokta

Türkiye, evet, Azerbaycan’ın yanındadır ama burada yaşayan Ermeni asıllı vatandaşlarımız bize emanettir. Bunu söylemeye bile gerek yoksa da, tekrar kayda geçsin istedim. En ufak bir endişeleri olmasın. ★ Esasen...

Türkiye, evet, Azerbaycan’ın yanındadır ama burada yaşayan Ermeni asıllı vatandaşlarımız bize emanettir. Bunu söylemeye bile gerek yoksa da, tekrar kayda geçsin istedim. En ufak bir endişeleri olmasın.

Esasen, Ermenistan’da yaşayan Ermeni Halkı’yla da bizim bir problemimiz yoktur. Biz sadece yıllardır dünyaya pompalanan bir soykırım yalanı’yla boğuşmaktayız.

Bu noktayı vurguladıktan sonra, şimdi dönelim Azeri - Ermeni çatışmasına. Biz tarafız diyoruz. Doğru. Azerbaycan’ı haklı buluyoruz ve yanında olduğumuzu her gün ilan ediyoruz. Fakat durun bir dakika. İlham Aliyev şöyle bir çıkış yapıyor. Türkiye ‘taraf’ değildir diyerek, bizi tartışmanın dışında tutmayı hedefliyor. Vallaha böyle bir siyasi nezaket, az görülmüştür. Aliyev’i kutlarım. Bir külfet yükleyip bizi kötü kişi etmek istemiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
100. Yıl Marşı 23 Ekim 2020 | 82 Okunma Fark burada 22 Ekim 2020 | 570 Okunma Can Laçin 21 Ekim 2020 | 398 Okunma Kararsızmış... 20 Ekim 2020 | 584 Okunma Tuhaf şeyler 19 Ekim 2020 | 316 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar