İdam’a dair

Herkes fikrini elbet söyleyecek. Kimi onaylayacak, kimi idamı sakıncalı bulacak, kimi de şerh koyacak. Fakat Faik Öztrak’a bilmem katılan olacak mı? Diyor ki: - Bu girişim, yurtdışına kaçan FETÖ’cüleri affetme...

Herkes fikrini elbet söyleyecek. Kimi onaylayacak, kimi idamı sakıncalı bulacak, kimi de şerh koyacak. Fakat Faik Öztrak’a bilmem katılan olacak mı? Diyor ki:

- Bu girişim, yurtdışına kaçan FETÖ’cüleri affetme girişimidir. Yani, idam tekrar gelirse, artık yurtdışındaki kanun kaçakları Türkiye’ye iade edilmeyecek. (Sanki şimdi ediliyormuş gibi.)

*

Sosyal Demokrat bir partinin idama külliyen karşı çıkmasını anlarım. Gayet doğaldır. Gerekçe bile aramam. Ama idam tasarısına böyle bir af girişimi atfetmeyi, Faik Öztrak gibi mantık dokusu kuvvetli bir sözcüye yakıştıramam. 21 yıldır idam yoktu. Hangi kanun kaçağını istedik de bize verdiler?

*

Kaldı ki bu sosyal demokratlar, ağızlarını açıp da bir kerecik olsun bize bu kaçak FETÖ’cüleri iade edin diye dünyaya ne zaman seslendiler?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dost eli 29 Eylül 2020 | 101 Okunma Ne anladınız? 28 Eylül 2020 | 363 Okunma Pazar kahvesi 27 Eylül 2020 | 186 Okunma Davul ve tokmak 26 Eylül 2020 | 193 Okunma Masa’ya dair 25 Eylül 2020 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar