Hiç benzemiyor

Z Kuşağı’na bir misyon yüklemek istiyorlar ama biraz zorlama galiba... Her kuşak, 68 Kuşağı gibi donanımlı olmaz ki... Mücadeleci de olmaz. Marka değil ki bu. Güçlükten gelen güçlü kuşaklar ise...

Z Kuşağı’na bir misyon yüklemek istiyorlar ama biraz zorlama galiba... Her kuşak, 68 Kuşağı gibi donanımlı olmaz ki... Mücadeleci de olmaz. Marka değil ki bu. Güçlükten gelen güçlü kuşaklar ise ayrı bir özellik taşırlar... Karıştırmayalım.

Son 20 yılda doğan çocuklar, çılgın bir dünyada büyüdüler. İnternetler, akıllı telefonlar ve bize hayret veren teknolojik gelişmeler, onlara gayet normal geliyor... Onlar Boğaz’daki üç köprüyü bile ezelden beri hep vardı zannediyor. Onlar zannediyor ki metrolar ve tüneller bin yıldan beri hep işliyor. Düğmeye basınca karşına e-devlet çıkıyor... Ne yapsın? Dünya hep böyleydi zannediyor.

Siyasete gelince... Onlar, 20 yıldır hep aynı iktidarı görüyorlar, aynı muhalefeti seyrediyorlar. Onlar fazla politize olmadıkları için galiba işin bu tarafıyla ilgilenmiyorlar. İdeolojik akımlar da yok şimdi... Ne komünizm kalmış, ne faşizm... Ne şahlık, ne padişahlık... Yani, onları sürükleyecek değişik bir izm bulunmuyor... Dünya’ya bakıyorlar, kör-topal bir demokrasi var... Eh, onunla yetiniyorlar işte. Bütün mesele: -İş, aş, meslek, kariyer, iyi bir hayat.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Unutmayın 08 Temmuz 2020 | 1.984 Okunma Takvim yaprağı 07 Temmuz 2020 | 4 Okunma Normaldir 03 Temmuz 2020 | 2.183 Okunma Durum budur 02 Temmuz 2020 | 1.952 Okunma Esas mesele!.. 01 Temmuz 2020 | 470 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar