Hani nerede aday?

Dikkatinizi çekerim. “Ortak karar alınırsa, adaylıktan kaçamayacağını” söylemişti CHP Lideri. Bunu söyleyeli kaç gün oldu, 3 - 5 - 7... Bilmem kaç gün? Demek ki aday olacabileceğine dair bir...

Dikkatinizi çekerim. “Ortak karar alınırsa, adaylıktan kaçamayacağını” söylemişti CHP Lideri. Bunu söyleyeli kaç gün oldu, 3 - 5 - 7... Bilmem kaç gün? Demek ki aday olacabileceğine dair bir ışık belirmiştir. Çok güzel.

Ne beklerdiniz? Millet İttifakı partileri, derhal CHP Genel Merkezi’ne başvurarak, partilerinin aday göstermeyeceğini ve çatı aday olarak Kılıçdaroğlu’nu desteklemeye karar verdiklerini açıklamalıydılar, değil mi? Halbuki tık yok. Sevgili okuyucularım, bunu nasıl tercüme ediyorlar acaba?

Bilmiyorum, devletle didişmek, aydın olmanın bir gereği midir, yoksa “gereğini yaptığı için” mi ona aydın denir? Öyle bile olsa, aydın kişinin, hiçbir vecibesi yok mudur? İşsiz güçsüz aydın mı olur? “Eksik demokrasi”den yakınmalarını anlıyorum ama demokrasi mücadelesinin antidemokratlara bırakılışına niçin seyirci kaldıkları, aklımın alacağı bir iş değildir. Seçim kampanyaları sürecinde, bu konuyu uzun uzun tartışacağa benzeriz.

Bir cumhurbaşkanı seçmek, büyük keyif olmalıdır, değil mi? Fakat hayır. Şimdiden belli ki bu seçim, kin, nefret ve bol öfke getirecek. İşin keyfi kalmadı. Bir taraf davullu zurnalı kutlamalar yaparken, öbür tarafın karalar bağlayacağı muhakkaktır.

........

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Daha neler 09 Mayıs 2021 | 130 Okunma Sisteme dair 08 Mayıs 2021 | 152 Okunma Eller yukarı 07 Mayıs 2021 | 330 Okunma Sen de yap 06 Mayıs 2021 | 946 Okunma İmkansız 05 Mayıs 2021 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar