Hangi hakla?

Şu 24 Nisan’larda, soykırım masalı için “racon kesme hakkı”nı ABD’ye kim vermiş? Zavallı dünya... Her yıl, ağzı iki karış açık olarak Beyaz Saray’dan gelecek sesi bekler durur....

Şu 24 Nisan’larda, soykırım masalı için “racon kesme hakkı”nı ABD’ye kim vermiş? Zavallı dünya... Her yıl, ağzı iki karış açık olarak Beyaz Saray’dan gelecek sesi bekler durur. Nedir? Soykırım.

- Dedi mi demedi mi? Ay çok heyecanlıyım, diyecek mi, demeyecek mi?

*

Zannedersiniz ki Beyaz Saray’da dünya tarihçilerinden oluşan bir komite var. Zannedersiniz ki Beyaz Saray’da dünya hukukçularından oluşan saygın bir adalet divanı var. Ve zannedersiniz ki... Beyaz Saray’da hak hukuk dağıtılıyor. Objektif siyasetçiler, mahalle baskılarından uzak biçimde, her yıl Türkiye’yi yargılıyor. Gelecek yıl, bir daha. Öbür yıl, bir daha. Daha öbür yıl, bir daha.

*

Soykırım ve katliam konusunda ağzını açıp konuşabilecek en son ülkelerden biri Amerika’dır. Haritada nereye parmağınızı bassanız, mutlaka bir kan izi bulursunuz. İşte o Amerika, 1915 olayları için her yıl karar veriyor:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sisteme dair 08 Mayıs 2021 | 149 Okunma Eller yukarı 07 Mayıs 2021 | 330 Okunma Sen de yap 06 Mayıs 2021 | 892 Okunma İmkansız 05 Mayıs 2021 | 166 Okunma Zihin açıklığı 04 Mayıs 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar