Görünen köy

ABD dost mu düşman mı? Buna karar vermek çok zormuş gibi, aylardır yıllardır tartışıp duruyoruz. Dostla düşmanı ayırt etmek, bu kadar müşkül olmasa gerek. Kaldı ki ABD, düşman olduğunu...

ABD dost mu düşman mı? Buna karar vermek çok zormuş gibi, aylardır yıllardır tartışıp duruyoruz. Dostla düşmanı ayırt etmek, bu kadar müşkül olmasa gerek. Kaldı ki ABD, düşman olduğunu, en azından düşman gibi davrandığını açıkça gösteriyor. Üstelik stratejik ortaklık denen bir ucubeyle de bizi avutuyor.

*

Ama yeter. İş “Bu kadarına da istiskal denir” noktasına gelmeden, tavrımızı koyalım artık. İnanın ki o zaman rahat edeceğiz. Dost bilinen düşman kadar dünyada tehlikeli bir arkadaş yoktur. Ne arkadaşı? Ahbap bile yoktur.

“Erken seçimciler” adaylık meselesinde hâlâ bir prensibe varamadılar.

- Tek aday mı, çok aday mı? Gerçi çok horozun öttüğü yerde sabah kolay olmaz ama kararda fazla geciktiler. İttifak henüz bir ihtilaf’a dönüşmedi ama çeyrek var.

*

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asıl faktör 16 Ekim 2021 | 177 Okunma Karikatür gibi 15 Ekim 2021 | 176 Okunma Bir suikast hikayesi... 14 Ekim 2021 | 243 Okunma Tuhaf bir durum 13 Ekim 2021 | 188 Okunma Puan cetveli 12 Ekim 2021 | 183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar