Fark’a dikkat

24 Nisan’ın üzerinden 8 gün geçti, soykırım masalı hâlâ gündemdeki yerini “coşkuyla” koruyor. Yanlış okumadınız coşkuyla dedim. Dünyadaki Ermenileri toplasan, Ermenistan nüfusu dahil...

24 Nisan’ın üzerinden 8 gün geçti, soykırım masalı hâlâ gündemdeki yerini “coşkuyla” koruyor. Yanlış okumadınız coşkuyla dedim. Dünyadaki Ermenileri toplasan, Ermenistan nüfusu dahil, hepsi topu topu 5 milyon Ermeni eder. 5 milyon nedir ki? Dünya üzerinde yüz milyonlarca Türk var. Demek ki mesele, sayısal ağırlık değil. Değil.

Peki, mesele siyasal ağırlık mı? Bence o da değil. Fakat Ermeni Lobileri’ne Türk düşmanları da eklenince, çok etkili bir cephe oluşuyor. Daha bunun müziği var, sineması var, siyaseti var, diplomasisi var, turizmi var, medyası var, var oğlu var. Karşımıza muazzam bir buz dağı çıkıyor. Hem de en öfkeli biçimde. Yani, görüntünün temelinde yatan budur. Ermeni sevdası değil, Türk düşmanlığı.

Bitmedi. Başka bir gerçek de ABD’yi yanıltıyor. ABD zannediyor ki “dünya, Amerika’yı alkışlıyor, dünya Amerika’yı çok seviyor, dünya Joe Biden’a hayran.” Oysa, mesele ne Amerika, ne de dünya Ermenileri. Bütün mesele, “Türkiye’nin canını nasıl acıtırım.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saadet’e dair 19 Haziran 2021 | 220 Okunma İki yıldız 18 Haziran 2021 | 228 Okunma Eksik olsun 17 Haziran 2021 | 193 Okunma Zirveden kalan 16 Haziran 2021 | 226 Okunma Beklenen zat 15 Haziran 2021 | 161 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar