Elçiye zeval

Osman Kavala, şöyle dursun... On büyükelçinin Türkiye’ye saygısızlığı, gün geçtikçe daha da içime oturuyor. Sadece hükümetin tepki göstermesi yeter mi? Muhalefet niye konuşmuyor?...

Osman Kavala, şöyle dursun... On büyükelçinin Türkiye’ye saygısızlığı, gün geçtikçe daha da içime oturuyor. Sadece hükümetin tepki göstermesi yeter mi? Muhalefet niye konuşmuyor? Konuşamaz. “Bu ülkede yargı yok, adalet yok, demokrasi yok” diye her gün bağırırsanız, şimdi on ülkenin büyükelçisine söyleyecek lafınız tabii ki olmaz.

*

Osman Kavala’ya gelince... Elçiler onun derhal serbest bırakılmasını istediler ya...

- Emirleri olurdu. Özgürlük ve bağımsızlık savaşçısı Kavala da büyükelçilere ömürboyu minnet ve şükran duyardı. Başka ne olabilirdi? “Siz ne karışıyorsunuz” diyerek bir duruş mu sergilerdi?

*

O duruşu hangisi sergilemiş ki? Kavala’yla aynı kategorideki aydınlarımızın bütün şahsiyet gösterileri, hatta öfkeleri ve tepkileri, hep “kendi devletine karşıdır.” Diğer devletlerin karşısında ise hepsi kuzu gibidir... Kendi devletine hepsi meydan okur ama yabancılardan demokrasi dilenir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir bu eksikti 27 Kasım 2021 | 250 Okunma Özel bir tablo 26 Kasım 2021 | 157 Okunma 24 Kasım 24 Kasım 2021 | 126 Okunma Farka dikkat 23 Kasım 2021 | 326 Okunma İki nokta 22 Kasım 2021 | 194 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar