Daha neler

Bazı anketlere göre, AK Parti oyları, yüzde 30’un altında. Çok bile. Niye 20’nin altında değil? Yahu “bittik, battık, mahvolduk” diye günde 24 saat boşuna mı bağırdık? Biz seni yüzde...

Bazı anketlere göre, AK Parti oyları, yüzde 30’un altında. Çok bile. Niye 20’nin altında değil? Yahu “bittik, battık, mahvolduk” diye günde 24 saat boşuna mı bağırdık? Biz seni yüzde 10’un altında ararken, sen hâlâ 20’lerde mi geziyorsun? Sen torpilli misin?

# Bunlar da var

Hem koyu muhalif...

Hem kararsız.

Gelişim 

Bazen nefret de işe yarıyor. Asla bir araya gelmez zannettikleriniz ortak bir nefret duygusuyla, pekâlâ kenetleniveriyor. Millet İttifakı’nı kastetmiyorum. Çünkü bu çok eski bir duygudur. Hem de eskimemiş bir duygu, hayret. İşte... Ecevit ve 11’ler, o duygunun ürünü. “Ezeli rekabeti bitirdi” dediğimiz Demirel, Erdal İnönü koalisyonu da aynı duygunun ürünü... Haa... Şimdikiler ise o duyguyu geliştirdiler. O duyguyu güzel sanatlara dönüştürdüler. Ve her biri kariyer sahibi oldular. Aksi halde, siyasette birdenbire bu kadar çok yıldız doğar mıydı?

Ey domates 

Ot gibisin, saman gibisin. Yıllardır kendine sahici domates süsü verdin ve beni kandırdın. Yooo, buraya kadar. Artık beni kandıramayacaksın. Kesin karar verdim. Seni hayatımdan çıkarıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zirveden kalan 16 Haziran 2021 | 0 Okunma Beklenen zat 15 Haziran 2021 | 158 Okunma Yine zirve, yine... 14 Haziran 2021 | 155 Okunma Zirve... ama 13 Haziran 2021 | 199 Okunma Ne sözlük ama 12 Haziran 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar