Cazip pazar

Talipler çoğalıyor. Zannedersiniz ki dünyanın en kolay mesleği. Cumhurbaşkanı olmayı kim istemez diyerek makamı şereflendirecekler mi yoksa kendileri mi şerefyâb olacak, belli değil. Ama normal insanlarla haddini bilmeyen...

Talipler çoğalıyor. Zannedersiniz ki dünyanın en kolay mesleği. Cumhurbaşkanı olmayı kim istemez diyerek makamı şereflendirecekler mi yoksa kendileri mi şerefyâb olacak, belli değil. Ama normal insanlarla haddini bilmeyen insanların birbirine karıştığı muhakkak. Bir Abdullah Gül olamadılar. 7 yıldır vakur bir şekilde kenarda bekliyor. Daha da kaç yıl bekleyebilir? Tevazu bambaşka şey arkadaşlar.

Bu arada Macron’luğa özenen talipler de var... Aday diyemem... Talip diyorum. Tanınmışlıktan değil, tam tersi tanınmamışlık’tan faydalanacaklar... Kaybederlerse de ömür boyu sayın olarak yaşayacaklar. Demek ki neymiş? Adaylıkta adınız geçse bile yeterliymiş.

- Peki liyakat? Amma da çok şey istiyorsunuz. Siz gelmiş geçmiş Cumhurbaşkanlarını ya da adaylarını bir hatırlar mısınız? Yoksa hatırlatayım mı?

Cumhur ve Millet İttifakları’ndan gayri bir ittifak daha mı geliyor? Nerede o bolluk? Nerede o kadro? Aralarında iyi oyuncular olabilir ama nereden bakarsan bak, ikinci küme.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cazip pazar 04 Nisan 2021 | 141 Okunma Neye benziyor? 03 Nisan 2021 | 129 Okunma Hızlı bir çark 02 Nisan 2021 | 242 Okunma Yazarımız yıllık izinde 02 Mart 2021 | 76 Okunma Fezleke... 01 Mart 2021 | 237 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar