Bu kadarı yeter

Çok uzatmadık mı? Joe Biden’a, soykırımla ilgili gereken cevap, bir kere verilirdi, yeterdi. Gülle gibi ağır lafları her gece her vesileyle televizyonlarda tekrarlamak, bence meseleye hafiflik getirebilir. - Tıpkı...

Çok uzatmadık mı? Joe Biden’a, soykırımla ilgili gereken cevap, bir kere verilirdi, yeterdi. Gülle gibi ağır lafları her gece her vesileyle televizyonlarda tekrarlamak, bence meseleye hafiflik getirebilir.

- Tıpkı Amerikalıların getirdiği gibi.

Amerikalılar bu meseleyi zaten hafifletmişlerdir. Her yıl aynı tarihte, “söylesem mi söylemesem mi” diye papatya falı açtıkları bir konu, ciddiyetini nasıl muhafaza eder? Hele yıllarca yok sayılan bir nesne, bu yıl birdenbire nasıl var olur? 14 Haziran’daki NATO Zirvesi’nde bunu Joe Biden’a sorsak bile kime ne fayda getirir?

Dünyada artık devlet adamı yetişmiyor deyince yadırgıyorsunuz. Siz söyleyin. Yetişiyor mu ki? Kıbrıs dahil Barış Müzakereleri’ne bakın. Her seferinde daha başlamadan bitiyor. Çünkü yeni bir laf yok. Yeni bir öneri, yeni bir buluş yok. Masanın etrafı hep “YPG bize mi saldıracak” mantığındaki kof ve ezberci adamlarla dolu. Bunlardan biri geçen gün ne dedi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sisteme dair 08 Mayıs 2021 | 149 Okunma Eller yukarı 07 Mayıs 2021 | 330 Okunma Sen de yap 06 Mayıs 2021 | 892 Okunma İmkansız 05 Mayıs 2021 | 166 Okunma Zihin açıklığı 04 Mayıs 2021 | 154 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar