Bağırmayın

Sanki ilk defa bir siyasetçi, partisinden ayrılıp bir başka parti kuracakmış gibi... Nedir bu gürültü? Rahat bırakın adamı. ★ Muharrem İnce “iktidara da karşıymış, muhalefete de.”...

Sanki ilk defa bir siyasetçi, partisinden ayrılıp bir başka parti kuracakmış gibi... Nedir bu gürültü? Rahat bırakın adamı. 

★ 

Muharrem İnce “iktidara da karşıymış, muhalefete de.” Böyle çok insan vardır. Bunlara bir slogan gerekirse:

-Partimi arıyorum. Evet... Siyasette gayet makul bir arayış bu. Ayıp tarafı yok. Merhum Menderes’ten Tayyip Erdoğan’a kadar, en az yirmi örnek sayarım size. Kimi başarılı olmuş, kimi başarısız. Nitekim, sadece İnce mi? Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu da aynı sınıftan, aynı sınavdan geçecekler. Bakalım, onları da göreceğiz. 

★ 

İnce, ne yapacaktı ki? Teslimiyetçi bir yapısı yok. Eh, türlü hile ve tuzaklarla CHP’yi çalıp kaçacak bir insan da değil (Baykal’a yapılan ayıp yetmedi mi?). Adam kendi partisini kuruyor... Kuracaksa eğer. Kime ne? Niçin çenenizi yoruyorsunuz? Siz de Faik Öztrak’ın yaptığını yapın... Hiçbir şey yokmuş gibi davranın. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davul ve tokmak 26 Eylül 2020 | 50 Okunma Masa’ya dair 25 Eylül 2020 | 179 Okunma Özetli-yorum 24 Eylül 2020 | 187 Okunma Virüs = Silah 23 Eylül 2020 | 453 Okunma Ey ruh... 22 Eylül 2020 | 206 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar