Avrupa’da cahiliyenin biti kanlanıyor

Burada Avrupa derken bütün Batı dünyasını kastediyorum. Batı dünyası ise Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinin tümüyle Avrupa ülkelerinin tümünü kapsıyor.

Burada Avrupa derken bütün Batı dünyasını kastediyorum.

Batı dünyası ise Kuzey ve Güney Amerika ülkelerinin tümüyle Avrupa ülkelerinin tümünü kapsıyor. Bahsettiğim bu coğrafya içinde yer alan her bir ülke şimdi yapacağım genellemede bir pay sahibi… Ne ABD’yi Britanya’dan ne onu Fransa’dan ne de herhangi birini diğerinden ayırmak mümkün görünmüyor. Genelleme yapmak genel olarak sakıncalı sayılsa da, burada dile getirmek istediğimiz genellemenin Batı dünyasında hiçbir istisnası yok.

Batı dünyasının ırkçı, ayrımcı, köleci ve köleli tutumunu dile getirmek istiyorum…

Batı kültürünün iki temel dayanak noktası sayılan Roma hukuk çevresi olsun Grek felsefesinin özü ve uygulaması olsun ırkçı, ayrımcı, köleci anlayışı bir hayat tarzı olarak benimsiyor.

Temelde bir hak din olan Hristiyanlık bile bu anlayışın mensuplarınca benimsendiğinde onu da kendine benzetmekten geri durmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şimdi’yi ve burada’yı aşmak 03 Aralık 2020 | 67 Okunma Yalan yanlış kumpas 29 Kasım 2020 | 82 Okunma Herkesin doğrusu kendine mi? 26 Kasım 2020 | 137 Okunma Feridüddin Attar’ın piyasa değeri 22 Kasım 2020 | 275 Okunma Türkiye’nin direnişi / Batının ahlâksızlığı 19 Kasım 2020 | 959 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar