Sultan şehir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle İstanbul’un fethinin aynı zamanda buluşması, tesadüf olamaz.Bu seçim, eğer 31 Mart’ta bitseydi böyle bir buluşma olmayacaktı....

Hâlbuki içinden geçmekte olduğumuz süreçte 31 Mart İBB seçimi YSK tarafından iptal edilerek 23 Haziran’da yenilenmesine karar verildi.
Böylece iptal ve yenileme süreci, bir de on bir ayın sultanı ramazan-ı şerifte yaşanır oldu. Şehirler sultanı, aylar sultanı ve mübarek fetih gününün bir takvimde buluşmaları, tesadüf değil tevafuk; hoş bir denk gelmedir.
Herkesin bir hesabı vardır. Allahü tealanın da bir hesabı vardır. O’nun hesabı, akıl ve hesaplarüstü. “Cilve-i Rabbani”, “kaderin cilvesi” diye tabirlerimiz malumdur. Bunlar, “Vaki olanda hayr vardır” hadis-i şerifiyle birlikte değerlendirilince Müslümanca bakışın tevekkül iklimindeki huzuruna varılır. Nitekim şerden hayr zuhuru az görülmez.
İstanbul’un sahipleri var:
Sevgili Peygamberimizin kutlu sözlerine muhatap olmuş bu şehrin üstü de altı da boş değildir.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AH BEYRUT, VAH ORTA DOĞU! 06 Ağustos 2020 | 236 Okunma EĞİTİMDEN GELEN ÇIĞLIKLAR 04 Ağustos 2020 | 348 Okunma BAYRAMLAŞMA 01 Ağustos 2020 | 39 Okunma AYASOFYA’DA VE DİĞER CAMİLERDE HOPARLÖRE İHTİYAÇ YOK 30 Temmuz 2020 | 415 Okunma Veda ve diriliş!.. 25 Temmuz 2020 | 112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar