ŞER İTTİFAKI

ABD Başkanı Joe Biden’ın Başkan namzedi iken bir seçim konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek "Başkan seçilirsem Türkiye’de muhalefetle de iş birliği...

ABD Başkanı Joe Biden’ın Başkan namzedi iken bir seçim konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek "Başkan seçilirsem Türkiye’de muhalefetle de iş birliği yaparak bu diktatörü devireceğim!" dediğini unutmak veya Başkan Biden ve çevresindekilerin bu niyetten vazgeçtiğini düşünmek fevkalade yanlış olur.
İktidarları devirmenin türlü yolları vardır:
Memleketimizdeki geçmiş darbelerin tamamının arkasında ecnebi devletler bulunuyordu. Adnan Menderes ve arkadaşlarını sadece bir cinayet mahkemesiyle cellatlar asmadı. İpi asıl çekenler Batılı bazı başkentlerdir.
İktidarlar, darbe, işgal, isyan… şeklinde birçok yolla devrildiği gibi psikolojik harp ile de devrilebilmektedir. Psikolojik harpte itibarsızlaştırma, kaos çıkarma esastır. Bunu yapmanın en kestirme yolu da hayatı pahalandırmak, geçimi zorlaştırmak, millî parayı zora sokmakla gerçekleşir. Nitekim milletlerarası insaflı ekonomi uzmanları, yurdumuzda TL’ye yapılan dövizli saldırının psikolojik savaş olduğunu ifade ediyorlar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ŞER İTTİFAKI 25 Kasım 2021 | 111 Okunma ÖLÜM DENİZİ 23 Kasım 2021 | 117 Okunma HELALLEŞME 20 Kasım 2021 | 101 Okunma GÜN BATIMI 18 Kasım 2021 | 99 Okunma KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ 16 Kasım 2021 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar