SAĞLAM DURDUK

Türkiye’nin gemileriyle Ege ve Akdeniz’de petrol ve gaz arama çalışmaları ve Libya ile MEB-Müstakil Ekonomik Bölge anlaşması yaparak "kıyıdaş devlet mutabakatı"na varması, İsrail’den Fransa'ya, Mısır'dan Yunanistan'a kadar birçok devleti rahatsız etti.

Türkiye’nin gemileriyle Ege ve Akdeniz’de petrol ve gaz arama çalışmaları ve Libya ile MEB-Müstakil Ekonomik Bölge anlaşması yaparak "kıyıdaş devlet mutabakatı"na varması, İsrail’den Fransa’ya, Mısır’dan Yunanistan’a kadar birçok devleti rahatsız etti. Lakin bunların içinde en fazla Fransa ve Yunanistan, rahatsızlıklarını dışa vurdular. Fransa arkadaydı, Yunanistan’ı sahaya sürmüştü.

Öyle ki Atina, Ankara savaş ilan etsin diye Ege ve Akdeniz’de yapılabilecek her çılgınlığı yaptı. Sondaj gemilerimizi türlü yollarla taciz etmekten, cumhurbaşkanları Katerina Sakelaropulu’nun Kızılhisar-Meis Adasına gelip güya gövde gösterisi yapmasına kadar birçok tahrikleri oldu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’sa zaten tahrik ve taşkınlığın her yolunu deniyordu. Hem Fransa ve hem de Yunan basını, haddini bilmezliği son hududuna kadar zorladılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
KKTC DÖNEMİ KAPANDI! 20 Ekim 2020 | 38 Okunma KKTC, hassas kavşakta 17 Ekim 2020 | 75 Okunma Erken seçim mİ? Hayır!.. 15 Ekim 2020 | 467 Okunma KKTC’YE MİLLÎ CUMHURBAŞKANI 13 Ekim 2020 | 173 Okunma Azerbaycan için Kıbrıs misali 10 Ekim 2020 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar