Oyalama taktiğine dikkat!

8 Ağustos akşamına kadar Fırat’ın doğusuna yapılacak harekâta muhakkak nazarıyla bakılmaktaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da değişik zaman ve zeminlerde yaptığı konuşmalarda harekâtın “ân mes’elesi” olduğunu söylemekteydi.

Bundan dolayı konuya dair fikir serdeden bütün kanaat önderleri, ABD hey’etiyle yapılan müzakerelerden bir şey çıkmayacağı, harekâtın kaçınılmaz olduğunu söylüyorlardı. Biz de böyle yazdık ve konuştuk.
Oluşmuş bu kanaat ve havadan dolayıdır ki 8 Ağustos akşamı hem Millî Savunma Bakanlığından ve hem de ABD’nin Ankara sefaretinden yapılan “mutabakata varıldı” açıklaması, kamuoyu için beklenmedik bir netice oldu. İki tarafın açıklaması da aşağı-yukarı aynı metindir. Metin kısadır. Kısa olduğu için de tam kavranamamıştır. Bu itibarla anladığımızı paylaşarak bir netlik temin etmek isteriz:
1-Müzakereler, Amerikan askerî heyetiyle Millî Savunma Bakanlığımızın yetkilileri arasında yapılmıştır.
2-Bu müzakereler, 5-7 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da 3 gün devam etmiştir.
3-Mutabık kalınan hususlar şunlardır:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devleti feda edemeyiz!.. 21 Ağustos 2019 | 9 Okunma KIRAN KIRANA MÜCADELE 20 Ağustos 2019 | 137 Okunma Stratejik ortak oyalaması!.. 19 Ağustos 2019 | 120 Okunma Oyalama taktiğine dikkat! 09 Ağustos 2019 | 168 Okunma ÇİN’DEKİ FİLİSTİN!.. 08 Ağustos 2019 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar