ÖMÜRLÜ DEĞİL, ÖLÜMLÜ!

Türkiye Cumhurbaşkanı, Londra’daki Dörtlü Zirve’de NATO için en net tavrı ortaya koydu. Sn. Erdoğan’ın Kuzey Atlantik Paktı çalışmalarında ilk defa sarf edilen ve bu itibarla da tarihe geçen özü şudur:

-“Müttefiklerimiz, bizim mücadele ettiğimiz örgütleri, terör örgütü olarak kabul etmezlerse Baltık Savunma Planı’nı bloke etiğimiz gibi NATO’da atılacak her adımı engelleriz!!...”
Bu söz, açıktır ki, teşkilata vücut veren bir kısım müttefiklerimizden ne kadar şikâyetçi olduğumuzu göstermekte, onların duruma göre ne denli ikiyüzlü olabildiklerini anlatmaktadır.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron ise NATO’nun beyin ölümünün gerçekleştiğini söylemişti. Adı geçen teşkilatın önümüzdeki toplantılarında Türkiye’nin -mecburen- kilitleme yapacağını şimdiden söylemek mümkündür. Zira, YPG ve mücadele verdiğimiz diğer terör örgütlerini en azından NATO üyesi bazı devletlerin terör örgütü olarak tanımayacakları bellidir. 
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TÜRKİYE’Yİ BİRLEŞTİRDİN AZÎZ ŞEHİR!.. 28 Ocak 2020 | 11 Okunma ALLAH, BU ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN 27 Ocak 2020 | 56 Okunma UNUTTUĞUMUZ MORA TÜRKLERİ 24 Ocak 2020 | 289 Okunma MECELLE’NİN İLK 100 MADDESİ 23 Ocak 2020 | 292 Okunma BERLİN KONFERANSI 21 Ocak 2020 | 119 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar