Kartal pençesi!

LEYLE-İ KADRİNİZ MÜBAREK, DUALARINIZ MAKBUL OLSUN... Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarından sonra şimdi de onlara eş değerde bir başka harekâtın içinde...

Bu harekâtı, Hakurk ve Kandil Dağı bölgesinde icra etmekte. Buralar, hükümranlık olarak Irak’a ait olmasına rağmen arkasında her renkten emperyalist devletlerin yer aldığı PKK’nın 40 yıldır işgalinde bulunan eski Osmanlı topraklarıdır.
Türkiye’nin vatan bütünlüğüne musallat ettirilen bölücü örgüt, o bölgeden ülkemize sızarak bugüne kadar çok can yaktı, çok ziyan verdi. Bize bunları yaptığı gibi Irak’ı da fiilen ve emperyalist devletlerin menfaatine olarak bölmüş de olmaktadır. Hâlbuki Irak’ta anayasayla meşruiyeti tanınmış olan muhtar/otonom bir Kürt idaresi vardır.
Kandil merkezli Kürt terör örgütünün gayesi gerici olarak gördüğü o idarenin çatısı altına girmek değil, Irak-İran-Suriye ve Türkiye’den toprak kazanıp sosyalist bir devlet kurmaktır.
Bundan dolayıdır ki Pençe Harekâtı başladığında Irak Devlet Başkanı Sn. Behram Salih’in Ankara’da ağırlanması isabetli bir diplomatik düzenlemedir.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
LÜBNAN BİTİRİLİYOR 11 Ağustos 2020 | 1.841 Okunma EĞİTİMDE BEKLENTİLER 08 Ağustos 2020 | 172 Okunma AH BEYRUT, VAH ORTA DOĞU! 06 Ağustos 2020 | 239 Okunma EĞİTİMDEN GELEN ÇIĞLIKLAR 04 Ağustos 2020 | 358 Okunma BAYRAMLAŞMA 01 Ağustos 2020 | 41 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar