İdam cezasının gelmesi, seçimi kazandırır!..

YSK kararını tartışmak giderek arkada kalıyor. Bundan böyle taraflar, sahaya ve sonuca kilitlenecekler. DSP ve TKP adayları, Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu lehine adaylıktan çekildiler...

Adı oldum olası saklı tutulsa da HDP zaten bu ittifakın üçüncü ortağı. Destekçilerse FETÖ ve PKK. Bu iki örgüt, belki CHP’den bile öte bir gayretle Millet İttifakı adayının kazanması için çalışıyor. Ayrıca AB ve ABD yönetimi de dolaylı biçimde aynı tarafta.
31 Mart’ta 100 bin bin oy alan SP’nin hangi ittifakı destekleyeceği veya aday çıkarıp çıkarmayacağı ise meçhul. Yüksek ihtimalle aday çıkarmayıp taraftarını serbest bırakacaktır. Bu durumda Saadet Partili seçmenin büyük kısmı reyini Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’a verebilir. Ancak bu, oradan Ekrem İmamoğlu’na destek gelmez demek değildir. Öbür tarafta hayli çetin bir iş olarak Kürt muhafazakâr seçmenle küskünler var.
Bütün bu bilinmezler, şüpheler ve gerçekler sonucunda 23 Haziran’ın kıran kırana geçeceği görülmektedir. Bu seçim, çoktan mahallî olmaktan çıkmıştır. Zorlu bir seçim mevzubahis. 23 Haziran, Türkiye tarihi için unutulmaz bir takvim olabilir.
Anketler de her iki aday için yakın tahminler verdiğine göre AK Parti’nin yukarıdaki tabloyu da göz önüne alarak çok güçlü, çok ses getirecek, çok esaslı yeni teklifler üreterek vatandaşın huzuruna çıkması gerekir.
O tekliflerden birini biz yapıyoruz:
-İdam cezası geri gelsin?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ŞEHADET OLMASAYDI!.. 11 Ekim 2019 | 119 Okunma “HASTA ADAM”IN TORUNLARI!.. 10 Ekim 2019 | 137 Okunma BU MES’ELE, MUHALEFETİN DE DÂVÂSIDIR! 09 Ekim 2019 | 1.518 Okunma DİPLOMATİK ZAFER! 08 Ekim 2019 | 2.170 Okunma AFRİKA’NIN SESİNİ DUYMAK!.. 07 Ekim 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar