ELÇİ EMİR KULUDUR

"Osman Kavala" ismindeki bir vatandaş, Gezi İsyanını finanse etmek, "Kadife Devrim", "Turuncu Devrim" gibi sokak hareketlerinin besleyicisi Soros’la iş birliği yapmak ve 15 Temmuz Darbe ve İşgal Teşebbüsünde yer almak… gibi...

"Osman Kavala" ismindeki bir vatandaş, Gezi İsyanını finanse etmek, "Kadife Devrim", "Turuncu Devrim" gibi sokak hareketlerinin besleyicisi Soros’la iş birliği yapmak ve 15 Temmuz Darbe ve İşgal Teşebbüsünde yer almak… gibi iddialarla savcılığın, aleyhine açtığı dâvâ, ceza mahkemesi tarafından kabul edildiği için adı geçen kişi, Türk Adliyesi huzurunda yargılanmaktadır.

Savcı, ammenin; kamunun çıkarlarını koruduğu gibi sanığın avukatı da müvekkilinin suçsuzluğunu iddia ve müdafaa etmektedir. İçeride olması tartışılan kişi, tutukludur. Ancak birden fazla suçtan tutuklu olduğu için bunlardan birinden tahliyesine karar verilse bile diğer dosyalardan dolayı cezaevinde kalmaya devam etmektedir.

İddia veya müdafaa makamının talebi üzerine mahkeme, uygun görürse yargılamanın her safhasında tahliye mümkündür. İtiraz üzerine aynı mahkeme, itiraz sebeplerini yerinde görürse tahliye kararından rücû ile yeniden yakalama kararı çıkarabilir. Bunlar bir ceza dâvâsının olağan seyridir.

Olağan olmayan, gayrı tabiî olansa Osman Kavala adındaki sanığa sahip...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
BARBADOS 02 Aralık 2021 | 239 Okunma TÜRKİYE, RAHATSIZ EDİYOR 30 Kasım 2021 | 99 Okunma İNSANLI DİPLOMASİ!.. 27 Kasım 2021 | 78 Okunma ŞER İTTİFAKI 25 Kasım 2021 | 150 Okunma ÖLÜM DENİZİ 23 Kasım 2021 | 125 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar