Ekrem İmamoğlu'na sorular

Sn. İmamoğlu, Eyüp Sultan Camii’ne gidip Yasin-i şerif okuduğu gibi Hristiyanların denizden haç çıkarma törenlerinde de papazlarla aynı karede görünüyor.

“Dinler Arası Diyalog” çarpıklığını hatırlatan bu görüntü olsa bile teravih namazına da gidiyor.
Bilindik Halk Partili tipi dışında israf, kul hakkı, hakkınızı helal edin, dua edin... gibi İslami lügatten temel kelimelerle konuşuyor. Sanki partisinin ideolojik gölgesinden kurtulmak istemektedir. Bu yüzden olsa gerek domuz eti yemekle övünen il parti başkanıyla mümkün mertebe fotoğraf vermiyor. Bazen konuştuğu kürsüde partisinin 6 oklu logosunu değil ay-yıldızı kullanıyor.
Toplum, yeni bir CHP’li portre ile karşı karşıyadır. Bu ani şöhret sahibi, malum fakat bir o kadar da meçhuldür. Diğer taraftan CHP’nin kendi tarihiyle yüzleşme ve millete özür borcu vardır.
Şayet; İmamoğlu, klasik, ideolojik, dayatmacı, Kemalist Halk Partili olmadığı imajını vermek istiyorsa aşağıdaki soruları, hakkındaki diğer sorularla birlikte net ve samimi şekilde cevaplandırmalıdır.
1-Osmanlı Hanedanı’nın bebeklere varıncaya kadar yurt dışına sürülüp gurbetlerde perişan edilmiş olmalarını tasvip ediyor musunuz?
2-Sırf şapka giymediği için veya şapka aleyhine yazı yazdığı için çok yüksek sayıda vatandaşın idam edilmesini doğru buluyor musunuz?
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ŞEHADET OLMASAYDI!.. 11 Ekim 2019 | 119 Okunma “HASTA ADAM”IN TORUNLARI!.. 10 Ekim 2019 | 135 Okunma BU MES’ELE, MUHALEFETİN DE DÂVÂSIDIR! 09 Ekim 2019 | 1.518 Okunma DİPLOMATİK ZAFER! 08 Ekim 2019 | 2.170 Okunma AFRİKA’NIN SESİNİ DUYMAK!.. 07 Ekim 2019 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar